dodatek k poslednimu blogu

(06.12.2009 )

píše Christoph ze Sydney

Tak i BOO skončil koncertovani včera, ted nás čeká ještě týden cestovani jako turisty.
Měli jsme asi nejuspěšnejši koncert předevčírem v Melbourne, v klubu The Retreat. Dobry zvuk, funkčni aparat a publikum, ktery reagoval a kupoval hodně CD a trička. Balzam. A po nás hrála vyborna kapela Graveyard Train, doporučujem!
Včera druhy pokus o hrani v obchodem pro desky Pure Pop Music shop (první pokus se nepodařilo kvuli dešte, hraje se v nádvoří a tekla voda z repráku). Dorazily jsme tam a zijstili, že nejsou zesilovače. Po zkušenostích během australské turné nás to ale už ani moc nepřekvapilo, tak jsme píchli nastroje přimo do zvukovky naší digitalni bubenice "lucinka" a odehrali vlastně jeden z naších nejlepších koncertu na tomto kontinentu. Udajně i zvuk byl dobry a lidi reagovali skvěle.
Naučili jsme se zde, že se musíme přispusobit na situace, kterou romek nádherne popsal v posledním blogu. A podstatně to fungovalo a je to výborná zkušenost.
Děkujeme všem, ktery nám tuto zkušenost umožnily!!!

Více zde...

Melbourne, Healesville, Wilsons Promentary a Melbourne

(04.12.2009 )

píše Christoph (předem se omlouvam za gramaticke chybi)

Konečne jsem našel čas napsat něco do blogu, jelikož druha půlka kapely se šla najíst a zamkla mě v baraku...

Ponděli jsme dorazili z Tasmánie brzo ráno (jak jinak), pak jsme se s Josefem prošli Melbourne, botanickou zahradu, krásně...
Fotky zde

Útery jsme se Zavadilami odjeli do Healesville, slavny zoologicky park, kde jsem konečně viděl ptakopisky!!!! Nádhera! Samozřejmě tam bylo vidět i spousta jínich potvor, především místni dravci.
Večer zpět do Melbourne.
Fotky zde

Ve středu jsme odjeli na 3 nádherne dny v národním parku Wilsons Promentary. Je to 200 km od Melbourne, poloostrov, a jeli jsme tam s Petrem Zavadilem (posledni Syčák v Australii) a Katkou (jeho ženou), ktery organizovali stan a vybavu na camping. Tam jsme našli nádherne pláže, drzi Wombati a Racki, Klokani a spousta jínich zvířat, absolvovali jsme celodenni trecking přes džungle na druhou stranu poloostrova.
Fotky zde

Večer budem hrát v klubu The Retreat s místní kapelou Graveyard Train.


Více zde...

Auckland

(03.12.2009 )

Z Wellingtonu do Aucklandu se přepravujeme během dvou dnů autem a najedeme 1000km, cestou míjíme úžasnou přírodu, zastavíme se v Hell´s Gate, nejaktivnějším vulkanickém teritoriu, kde bublí horká voda abahenní vulkány,
stále prší

koncert je v Whammy Bar in St Kevins Arcade, K Road.

Pořadí  Schizo Prenia,  Mr. Sterile Assamble, UJD
Asi nejlepší koncert v celém turné, skvělá odezva a přídavky..
fotky z cesty a z koncertu zde


Více zde...

Wellington

(01.12.2009 )

Ve Wellingtonu jsme dospali spánkový dluh, odpočívali a podívali se po okolí
Zítra začne novozélandská část turné. Ve dvou dnech přejedeme 800 km z Wellingtonu do Aucklandu, už máme před domem půjčený mikrobus. A pak 3 koncerty ve třech dnech.
Turné s námi absolvuje ještě výtečná novozélandská skupina Mr. Sterile Assembly: http://www.myspace.com/mrsterileassembly
f
otky z odpočinkového dne zde
ma fotkách najdete Kierana a Christie, kteří se i nás krásně starají

Více zde...

Sydney

(26.11.2009 )

Ty Syčáci do Sydney dorazili o den později než ostatní, protože ještě měli koncert v Canbeře. Už jsme doma a Boo byli pozváni na oběd do věže, kde s pořadatelin a s českým gen. konzulem udělali jeden a půl otočky výhledu na město. Celý zbytek dne kapely strávili v klubu Home bojem s místním zvukařem...
Klub Home je nejlepším prostorem, v kterém jsme tu hráli, umístěn v Darling Harbour přímo v centru.
V rámci našeho českého festivalu vystoupila kromě trojlístku kapel také místní Sergante Sapphire, v které hraje jeden z pořadatelů. Lidí došlo hodně, kolem 200, místních i česko-slovenské komunity. Zde Češi a Slováci hodně drží pohromadě, ostatně v celostátních elektronických systémech v Austrálii mají definováno Czechoslovakia a nikomu to nevadí. Koncert i atmosféra byly úžasné (tedy až na zoufalce zvukaře a knčí se dlouho po půlnoci
fotky k tomuto blogu zde

Více zde...

dva dny volna

(25.11.2009 )

první den volna, jsme konečně mohli vyjet z Melbourne, podívali jsme se na Great Ocean Road, druhý den volna vstáváme ve 4hodiny a přesunujeme se na letiště a přemisťujeme se do Sydney, kde nás čeká další koncert
Fotky k tomuto blogu ZDE

Více zde...

23.11.2009, 20.00 v Melbourne

(23.11.2009 )

Yah Yah – nedělní koncert proběhl zdárně, lidi se nahrnuli spíše ke konci večera, který s úspěchem završili Ty syčáci. Začínali Boo, pak hráli místní Andew Mc Cubin and Hope Adddicts, pak publikum masírovali Už jsme doma. Po dvoudenní cestě a dvoudenním hraní únava všech veliká, takže pondělní volný den všichni spíše odpočívají, scházíme se jen na společné focení v centru Melbourne, část z nás pocourá po městě a vyjede na největší mrakodrap na jižní polokouli, někdo zvolil ZOO, další výlet lodí. Důležité je si ospočinout před dalším níročným programem.
fotky k dnešnímu blogu zde

Více zde...

22.11.2009, Melbourne, 13.00

(22.11.2009 )

22.11.2009, Melbourne, 13.00 místního času (03.30 SEČ), píše ROMEK
Christoph (Boo) slíbil také přispívat, takže reportáž bude bohatší.

fotky k tomuto blogu ZDE

 
Naše výprava cestovala na dvě části. První vyrazila o den dříve, protože si dlouhou cestu rozložila na dvě části se stopoverem v Hong Kongu, kde bylo mezipřistání, druhá část letěla na jeden zátah. Letová trasa Praha-London-Hong Kong-Adelaide-Melbourne je skoro 24 hodin letu plus další hodiny mezipřistání. Kdo nemohl v letadle spát, mohl po ránu po pravé straně rspatřit Himaláje.
Všihni jsme se potkali na hongkongském letišti a pokračovali jsme do Austrálie s mezipřistáním v Adelaide. Většina z nás poprvé překračuje rovník, ovšem málokdo to registruje, lepší je spát…V Melbourne jsme přistáli ve 14 hodin místního času. Posun oproti Česku je 10 hodin, takže přistání pražského času ve 4 ráno.
Melbourne nás přivítalo silným deštěm, zatímco před třemi dny tu bylo 38 st., prý teplotní rekord za posledních 150 let, teď je přijatelných 20 st. – tedy až na ten déšť, který neustává ve dne v noci..Zjišťujeme, že některé kytary nedoletěly, pravděpodobně zůstaly v Londýně. nezbyde než si na první hraní kytary vzájemně popůjčovat.
Najímáme jednu dodávku, která s Petrem Zavadilem a Tomášem Paletou jede pro domluvrné bubny, UJD shybusem do centra - Southerm Cross, a pak vlakem do hotelu, ten je poblíž Cenraů Station, rychlá sprcha a pak tramvají do klubu Ediburgh Castle. příprava na koncert a od 20.30 se hraje, pořadí 20.50 – 21:30 Ty Syčáci
21:40 – 22:20   Monty Sparrow (je to kapela kde hraje Andrew, náš místní promoter)
22:30 – 23:10 Boo
23:20 – 24.00 Už jsme doma
Vybavení nástroji a zvukem není nejšpičkovější, ale zvuk je přesto díky Christophovi z Boo, ktery se ujal zvučení, je zvuk celkem v pohodě. Všechny kapely hrají skvěle a mají výbornou odezvu, autralským uším zní asi nektěré věci nezvykle, ale o to více asi překvapují a publikum vše přijímá s nadšením.
Po koncertě asi všichni nemají jinou touhu než konečně jít spát…
V neděli již dopoledne jedeme do Pure Pop Records, kde ve 13 hodin má být další hraní, podium je ale venkovní, a jelikož stále prší, hrát nelze. Dáváme kafe, mailujeme, V 15 hodin jsme dávali rozhovor na radiu RRR, což je taková obdoba Radia 1 a v 17 nás čeká zvukovka v klubu Yah Yah. www.yahyahs.com.au.
Sledujte nás dále!

Více zde...

oosh-smeh-dough-ma

(17.11.2009 )

Učíme Australany vyslovit oosh-smeh-dough-ma,atd.. - poslechněte si spot

Více zde...

linky na australské koncerty

(16.11.2009 )

http://www.liveguide.com.au/Events/646651/Uz_Jsme_Doma/Travelling_Festival_of_Czech_Alternative_Music
 http://www.spraci.com/cgi-bin/event.cgi?x0aus&&&146876
http://www2b.abc.net.au/EventCentral/View/Event.aspx?ci=0&p=0&e=1093867
http://www.whatsonsydney.com/eventDetails.aspx/11374/travelling-festival-of-czech-alternative-music
http://www.yourgigs.com.au/event/?65487347
http://www.hotsource.com.au/gigs/25744/Travelling_Festival_of_Czech_Alternative_Music_Home_Nightclub
http://sydney.thiswayin.com.au/events/556-travelling-festival-of-czech-alternative-music

Více zde...

Czech Music On The Road startuje 18.11.2009 v 18 hodin z Prahy.

(15.11.2009 )

Čeká nás let přes Londýn a Hong Kong do Melbourne.
Na tomto místě se vám budeme pravidelně hlásit od protinožců s blogem a s fotoreportáží. Sledujte nás a budeme rádi za vaše vzkazy!

Více zde...

 

 

 

copyright (c) 2017 musicontheroad.cz |  realizace Tre.cz |  Přihlásit se